ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИРІШУЄ ОТОПЛАСТИКА?
Недорозвинення і навіть повна відсутність раковини буває вродженою і нерідко супроводжується аномалією розвитку слухового проходу зовнішнього вуха. Така патологія називається мікротією. Її усуненням займаються спільно лікар – отоларинголог і пластичний хірург. Також реконструкція проводиться для усунення косметичних дефектів.
Залежно від завдання, отопластика ділиться на два види:
- естетична, вирішує косметичні проблеми;
- реконструктивна, яка усуває вроджені та набуті дефекти, що супроводжуються порушенням слуху.
ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ОПЕРАЦІЇ
Показанням до естетичної отопластики буде невдоволення пацієнта своєю зовнішністю, що доставляє явний психологічний дискомфорт. Пластична операція проводиться в наступних випадках:
- капловухість, при якій кут між вушною раковиною і головою перевищує 30°;
- асиметрично розташовані вуха;
- відсутність або недорозвиненість раковини;
- травматичне ушкодження.
Операція не проводиться, якщо є:
- гострі захворювання або загострення хронічних;
- шкірний висип навколо вух;
- тиреотоксикоз, онкологія, цукровий діабет, ВІЛ-інфекція.
Також протипоказанням є знижена здатність згущення крові, період менструації і вагітність.
ПРОЦЕС РЕКОНСТРУКЦІЇ ВУШНОЇ РАКОВИНИ
Перед проведенням операції пацієнт здає кров на аналізи і проходить додаткові обстеження на розсуд лікаря. Залежно від віку пацієнта і складності операції застосовується загальний наркоз або місцеве знеболення. Анестезія підбирається індивідуально з урахуванням алергії в анамнезі пацієнта.
Технологія операції залежить від її мети. Косметична пластика проводиться в один етап. Після знеболювання проводиться розріз м’яких тканин на задній стороні вуха. Потім видаляється надлишок хрящової тканини. Далі хрящу який залишився надається потрібна форма, і він фіксується швами. Рана зашивається і накладається давляча пов’язка. Операція займає близько двох годин.
Реконструктивна хірургія може зайняти значно більше часу. Зазвичай вона проводиться в чотири етапи:
- Створюється та пересаджується каркас вушної раковини. Використовуються власні хрящові тканини пацієнта або донорські, а також сучасні синтетичні матеріали.
- Формується мочка.
- Коригується розташування вушної раковини.
- Надається анатомічно правильна форма з відтворенням всіх елементів.
Перерви між операціями можуть займати від 3 до 6 місяців.
РЕЗУЛЬТАТИ, РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА ДОГЛЯД
Результат виправлення косметичного дефекту помітний відразу після операції. Перші дні після операції можливий біль і набряки в області вух. Тиждень необхідно носити пов’язку зі спеціальною загоючою маззю. Потім протягом місяця пов’язка надягається тільки на час сну. До кінця першого тижня лікар знімає зовнішні шви, внутрішні розсмоктуються самі.
За відгуками пацієнтів, операція переноситься легко, так само як і відновний період. Певні незручності доставляє неможливість активного відпочинку, відвідування лазні, сауни та спортивних занять.
Рубці після закінчення реабілітації стають зовсім непомітними, остаточно тканини набувають нормального вигляду через три місяці.
ДЕ МОЖНА ЗРОБИТИ ОПЕРАЦІЮ?
Вибір клініки для проведення отопластики повинен грунтуватися не тільки на рівні цін, а й на досвіді роботи пластичного хірургіа. Клініка лазерної косметології і пластичної хірургії Platinum Laser в Києві відповідає вимогам самого вимогливого клієнта. Наша репутація ґрунтується на багаторічному досвіді та відгуках вдячних пацієнтів, а також на постійному підвищенні кваліфікації наших хірургів. Додатковий «бонус» для клієнтів – збалансоване співвідношення ціни і якості цієї послуги.