МЕТА ПРОЦЕДУРИ
Косметологія має в своєму розпорядженні різні методи впливу на рубцеву тканину. Оптимальний варіант вибирають з урахуванням розташування дефекту – вище, нижче або на рівні основної поверхні шкіри. Якщо шрам гіпертрофічний (випирає над оточуючими ділянками), найчастіше проводиться класична операція шляхом висічення. Пластика – це, по суті, корекція шраму, що дозволяє зробити його максимально непомітним. Скальпель приходить на допомогу в тому випадку, коли консервативне лікування не може забезпечити бажані результати. Рішення про оперативне втручання приймає хірург після визначення типу рубцового утворення.
ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ОПЕРАЦІЇ
Хірургічне видалення рекомендовано в тому випадку, якщо рубці:
- порушують рухові функції повік або губ;
- сковують рухи в суглобових сполученнях;
- заважають зростанню тканин (у дітей);
- регулярно травмуються;
- завдають моральні страждання з естетичних причин.
У доопераційний період пацієнт обстежується. Лікарю надається інформація про хронічні захворювання і алергічні реакції, щоб не допустити ускладнень. Хірургічна корекція має ряд абсолютних і тимчасових протипоказань:
- хронічні хвороби в стадії загострення;
- інфекційні та вірусні захворювання;
- цукровий діабет;
- знижена або підвищене згортання крові;
- виражені порушення діяльності серця, печінки, нирок.
ПЕРЕВАГИ ОПЕРАТИВНОГО ВИДАЛЕННЯ РУБЦІВ
Як свідчать об’єктивні результати, пластична хірургія має ряд обґрунтованих переваг перед іншими методами.
- На відміну від лазерної шліфовки рубців, пластична хірургія має більше можливостей для видалення складних рубцевих утворень.
- Процедура виконується одноразово.
- Надійність і передбачуваність, в порівнянні з кремами, мазями, ін’єкціями, фізіопроцедурами.
- Кардинальні позитивні зміни зовнішності супроводжуються поліпшенням психологічного стану.
ПРОЦЕС ОПЕРАЦІЇ
Як саме скорегувати рубець, лікар визначає з урахуванням його типу, розмірів, рельєфності, зони розташування. В індивідуальному порядку підбирається анестезія. Ось основні види операційного процесу.
- Висічення. Роблять розріз, гіпертрофовану тканину видаляють, рану закривають. Краї шкіри зшивають, з часом на місці шва залишається тільки тонкий шрам.
- Z-пластика. З метою маскування за допомогою спеціальних надрізів змінюють форму шраму відповідно до природних ліній складок шкіри. Рану зшивають дрібними стібками. Зазвичай застосовується місцеве знеболення.
- W-пластика. По контуру шраму січуть сегменти шкіри у вигляді трикутників. Після цього з’єднують протилежні клапті у вигляді зубців і закривають рану.
При необхідності комбінують декілька методів корекції. Якщо площа шраму велика, можлива пересадка кожного клаптя.
ТРИВАЛІСТЬ І РЕЗУЛЬТАТИ
Тривалість операції залежить від її складності та площі обробки. Завдяки проведеній пластиці, рубці стають менш вираженими, а їх форма – більш акуратною. Операційне видалення дозволяє досягти наступних показників:
- перемістити шрам в менш помітну зону;
- вилучити сторонні частинки з рубцевої тканини;
- згладити рельєф шкіри;
- мінімізувати ширину шраму.
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ТА ДОГЛЯД
Щоб запобігти кровотечі, на рану накладають щільну пов’язку, залишають її на місці протягом доби після операції. Надалі проводяться регулярні перев’язки і обробка антисептичними препаратами. Приблизно через тиждень знімають шви. Щоб швидше стабілізувати стан, виконують такі рекомендації:
- накладають холодні компреси для зменшення набряклості;
- якщо операція проводилася на обличчі, під час сну тримають голову в піднесеному стані;
- зменшують м’язову або мімічну активність в місці розташування розрізу;
- уникають перебування під відкритим сонцем.
У перші тижні йде фаза активної регенерації, під час якої прооперована ділянка залишається ущільнена і почервоніла. Через 3-5 місяців рубцева тканина повністю дозріває і стабілізується.
Багатопрофільна клініка косметології та пластичної хірургії Platinum Laser (Київ) має широкі можливості для видалення рубців. Наші пріоритети – надійне сучасне обладнання, досвідчені хірурги вищої кваліфікації, розумні ціни. Безумовне правило роботи клініки – відповідальність та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.