ВИДИ НОВОУТВОРЕНЬ
Згідно клінічної картини новоутворення поділяють на:
- доброякісні;
- злоякісні;
- прикордонні або передракові стани.
- Доброякісні новоутворення не є небезпечними для людини і піддаються терапії в рамках дерматологічних кабінетів. За допомогою лазера можна видалити такі новоутворення:
- родимки і невуси;
- гемангіоми;
- шрами і рубці;
- фіброми;
- бородавки;
- кондиломи і папіломи;
- гранульоми;
- кісти;
- пухлини сальних і потових залоз, волосяних фолікулів;
- веснянки.
Існують 3 причини, через які лікарі наполягають на оперативному лікуванні:
Завжди існує ризик ускладнень. Доброякісні новоутворення переростають в злоякісні, а останні можуть метастизувати в усі органи і тканини.
Естетичний дискомфорт. Бородавки, шрами і гемангіоми, розташовані на відкритих ділянках тіла, часто є причиною психологічних проблем пацієнта які через них не виходять на люди, бояться роздягатися на пляжі і в лазні, соромляться свого тіла.
Фізичний дискомфорт. Одяг дратує і часто здирає новоутворення, що є причиною кровотеч і хворобливих відчуттів. Нерідко через кондиломи або кісти людина не може виконувати свої професійні обов’язки.
ПЕРЕВАГИ ЛАЗЕРНОГО ВИДАЛЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ
Головні переваги лазерного видалення – це безпека і стерильність. Лазер завдає бактерицидного ефекту, що виключає ризик інфікування в подальшому. Лазерне випромінювання не пошкоджує навколишні тканини, так як впливає тільки на патологічний процес. Інші переваги лазерного видалення:
- не залишає шрамів;
- процедура триває 10-15 хвилин;
- реабілітаційний період не займає багато часу;
- ризик кровотечі відсутній;
- новоутворення видаляються за одну процедуру;
- ціну на операцію можна порівняти з традиційними хірургічними методами.
ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОЦЕДУРИ
Протипоказань до лазерного видалення не багато. Лікарі відмовлять вам у проведенні процедури, якщо у вас спостерігаються загострення хронічної патології або присутній гострий запальний процес. З обережністю процедуру проводять людям з хворобами системи крові і зі схильністю до утворення келоїдних і гіпертрофічних рубців. Вагітним і годуючим грудьми доведеться почекати, так як операція дозволена тільки по завершенню періоду лактації.
ПІДГОТОВКА ДО ЛАЗЕРНОГО ВИДАЛЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ
Суворих рекомендацій на підготовчому етапі до видалення шкірних доброякісних новоутворень на обличчі або тілі немає. Попередньо необхідна консультація дерматолога із застосуванням дерматоскопа – діагностика наростів за допомогою спеціального приладу. Виходячи з результатів дерматоскопії, призначається лазерне лікування (видалення) або інші види діагностичних заходів.
ПРОЦЕС ВИДАЛЕННЯ НОВОУТВОРЕННЯ ЛАЗЕРОМ
На початку операції проводять антисептичну обробку області видалення. Після цього лікар і пацієнт надягають окуляри для захисту очей від дії лазера. Лазер видаляє новоутворення за рахунок дії лазерного випромінювання. Завдяки цьому відбувається коагуляція судин, а тканини легко і безкровно випаровуються або коагулюються шар за шаром. Лікар налаштовує лазерні параметри для впливу на певну глибину, що виключає травмування глибших шарів.
РЕЗУЛЬТАТИ
Новоутворення видаляють за один сеанс, який займає в середньому 15-20 хвилин. На шкірі не залишається рубців і шрамів – метод безкровний, тому лікарю не потрібно накладати шви в кінці операції.
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ТА КОРИСТУВАННЯ
Відразу після операції можна повернутися до своєї професійної діяльності або побутових справ. Протягом двох тижнів намагайтеся не дратувати ділянку операції, уникайте засмаги і відмовтеся від відвідування лазні і сауни. Прийняти рішення, спираючись лише на відгуки і думки оточуючих нелегко. Якщо ви хочете видалити новоутворення, але ніяк не можете зважитися, то приходьте в клініку косметології і пластичної хірургії Platinum Laser в Києві! Фахівці нашої клініки проконсультують і дадуть рекомендації щодо оптимального методу видалення новоутворень!